„1 Decembrie – Ziua Tuturor Românilor” 2025
Ziua Națională a României a fost marcată de către elevii CSEI Nr.1 Bistrița, împreună cu profesorii lor, într-o atmosferă de sărbătoare.
Pe parcursul întregii săptămâni elevii școlii au realizat lucrări artistico-plastice cu tema „1 Decembrie – Ziua Tuturor Românilor”.
Prin astfel de activități, copiii învață să înțeleagă ce este pacea, armonia și mândria de a fi român.

