Parteneriat “Schimbăm idei, schimbăm mentalități, schimbăm lumea” 2025
În cadrul parteneriatului interșcolar “Schimbăm idei, schimbăm mentalități, schimbăm lumea” al școlilor speciale din vestul României, s-a desfășurat prima întâlnire din acest an școlar cu profesori și directori de la CSEI Nr.1 Oradea, CSEI Nr. 1 Reghin, CSEI “Constantin Pufan” Timișoara, CSEI “Speranța” Zalău, CSEI Cluj-Napoca, Liceul Tehnologic Special Dej, la Bistrița, întâlnire organizată de CSEI Nr. 1 Bistrița și CSEi “Lacrima” Bistrița.
Au fost derulate ateliere de lucru, transferuri de bune practici, activități diverse și discuții despre problemele și viziunea legată de educația specială. ![]()
![]()
Ne-au bucurat cu emoția transmisă elevii și profesorii acestor școli care ne-au oferit momente tradiționale în ton cu sărbătorile de Crăciun care urmează în curând. ![]()
De la LTS Dej la aceste activități au participat directorul școlii, Laura Haranguș și profesor psihopedagog metodist, Roxana Chirilă. ![]()
Așteptăm cu interes următoarea întâlnire din primăvară care va fi organizată de CSEI Cluj-Napoca și Liceul Tehnologic Special Dej!

