Proiectul Județean ,,O săptămână, o atitudine!” 2025

Activitatea principală_Proiectul Județean
,,O săptămână, o atitudine!”_2025
În atmosfera primitoare de la Centrul Școlar de Educație Incluzivă Nr.1 a avut loc, în data de 6 noiembrie, activitatea principală a proiectului județean ,,O săptămână, o atitudine!”, proiect derulat în colaborare cu Liceul Tehnologic Grigore Moisil Bistrița. A ajuns la ediția a VII-a și se regăsește în CPEEJ 2025, secțiunea B, poziția 30. Am avut onoarea de a fi alături de noi reprezentanți ai 7 școli din județ și 3 școli din țară. La activitate au participat 10 școli care au desfășurat activități la toate ciclurile de învățământ. Ne-au însoțit în această călătorie: Grădinița cu Program Prelungit ,,Căsuța cu Povești” Bistrița, Grădinița cu Program Normal Chintelnic, Școala Gimnazială ,,Ștefan cel Mare” Bistrița, Școala Gimnazială ,,George Voevidca” Câmpulung Moldovenesc, Colegiul Național ,,Mihai Eminescu” Oradea, Liceul Special Câmpulung Moldovenesc, Liceul Tehnic Infoel Bistrița, Liceul Tehnologic Telciu, Liceul Tehnologic ,,Grigore Moisil” Bistrița. Materialele prezentate au stârnit interesul participanților, au fost numeroase exemple de bune practici pentru activitățile educative, au contribuit la schimbul de idei și schimbul de experiență pentru cei prezenți.